Lázně Karlova Studánka

Karlova Studánka je pro svoji polohu a léčivé klima ideálním místem pro léčbu pacientů s onemocněním dýchacích cest. První známky o léčivých pramenech jsou s počátku 18. století. Lázně založil Maxmilián II - František, syn Marie Terezie v roce 1780. Léčba s lékařským dohledem byla zřízena později a to v roce 1785. Název Karlova Studánka lázně získali v roce 1803.
Lázně Karlova Studánka leží na východní straně Pradědu, nejvyšší hory Jeseníků, v údolí říčky Bílé Opavy.  Polaha lázní v chráněné krajinné oblasti daleko od veškerého průmyslu zajišťuje dle klimatických měření nejčistší vzduch v celé střední Evropě.
Kromě pacientů s onemocněním dýchacích cest se zde léčí i pacienti onkologických nemocí, onemocnění cév, nebo při léčbě vysokého krevního tlaku. Souběžně se zde léčí i doprovodné pohybové nemoci - kloubní i páteřní potíže.
O pacienty a klienty se stará specializovaný tým odborníků, kteří zabezpečují diagnostiku a kvalitní lázeňskou péči s širokou paletou regeneračních a léčebných procedur, které využívají přírodní léčivé zdroje, ale i masáže, lymfodrenáže, i nové fiziatrické a rehabilitační metodiky. K dispozici je solná jeskyně, Vacu Well, Vibrosauna a bazén se slanou vodou, teplotou 32 - 34 °C, řadou vodoléčebných metodik skrytých ve stěnách a dnu bazénu, bále finská sauna a tepidárium.
Místní minerální voda a přírodní oxid uhličitý se získává s hloubky 127 m. Minerální voda má vysoký obsah kyseliny uhličité a metakřemičité. Používá se k přípravě uhličitých koupelí i rašelinových zábalů, k inhalaci a pití.


Kontaktní údaje

Státní léčebné lázně Karlova Studánka s.p.
793 24  Karlova Studánka
tel.: +420 554 798 111
web:https://www.horskelazne.cz/
e-mail: puk@k.studanka.cz


Jak se k nám dostanete

Autem - z Jeseníku (Polska...) - po silnici I/44 do Bělé pod Pradědem, na křižovatce doleva na silnici II/450 (směr Bruntál - Ostrava), v osadě Vidly doprava do Karlovy Studánky. V zimě se úsek silnice Vidly - Karlova Studánka neudržuje, proto doporučujeme ve této osadě odbočit na křižovatce vlevo na silnici II/451 (směr Vrbno pod Pradědem), na začátku Vrbna odbočit doprava na silnici II/445 a pokračovat do Karlovy Studánky.

Autobusem - Místní linky Bruntál - Karlova Studánka, Rýmařov - Karlova Studánka, dálkové linky Brno - Bruntál - Karlova Studánka, (Zlín) - Přerov - Olomouc - Karlova Studánka - Jeseník

Vlakem - na trati Olomouc - Bruntál - Krnov se nachází stanice Milotice nad Opavou, kde začíná místní trať směrem na Vrbno pod Pradědem. Odtud dále autobusovými linkami, připadně místní tratí Bruntál - Malá Morávka (pouze víkendový a sezónní provoz) a dále autobusem

Personal data protection | Regional discount cards | Accommodation rules | For children | Restaurant Helios | Partners | Tips for trips

Hotel Helios s.r.o. 2009-2024 all rights reserved | Change cookie settings

Webdesign

logo-hexa

HexaDesign