Zřícenina hradu Kobrštejn

Zřícenina strážního hradu Kobrštejn 912 m. n. m. se tyčí na skále svahu Zámecké hory, poblíž města Zlaté Hory v Olomouckém kraji. Z původního hradu se dochovalo pouze vysoké kamenné torzo, což je pozůstatek válcovité věže - hlásky. Informace o přesném tvaru a rozměrech hradu nejsou dochovány. Období vzniku gotického hradu se odhaduje na konec 13. století. Kolem 14. století byla část hradu přestavěna. V druhé polovině 15. století došlo údajně ke zničení hradu.
Výchozí místo pro výstup vede z Horního Údolí, délka trasy měří přibližně 3 km. Druhá trasa vede z výchozího místa Rejvíz, která se na předešlou cestu na rozcestí Pod Kobrštejnem napojuje.
Zřícenina je volně přístupná.


Jak se k nám dostanete

Autem - z Jeseníku  po silnici I/ 453, auto je možné zaparkovat bez problémů v Rejvízu (parkoviště u restaurace Rejvíz), dále pěšky po červené turistické značce cca 4,5 km.

Autobusem - autobusová zastávka Rejvíz.
Vlakem - vlaková stanice Jeseníky (trať č. 290 ), dále autobusem do Rejvízu, odtud pěšky po červené značce cca 4,5 km.
Pěšky - Červená značka vede od Rejvízu na Drakov (asi 7 km) a Vrbno pod Pradědem (asi 13,5 km). Na hrad Koberštejn vede tvarová značka (asi 1 km - prudké stoupání), která odbočuje z červené značky ve vzdálenosti asi 3,5 km od Rejvízu.

Personal data protection | Regional discount cards | Accommodation rules | For children | Partners | Tips for trips

Hotel Helios s.r.o. 2009-2023 all rights reserved | Change cookie settings

Webdesign

logo-hexa

HexaDesign