Česky English Polska

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo se nachází ve výšce 1013 m. Je jedním z nejvýznamnějších turistických, lyžařských a rekreačních středisek v Hrubém Jeseníku.

Popis

Červenohorské sedlo se nachází ve výšce 1013 m. Je jedním z nejvýznamnějších turistických, lyžařských a rekreačních středisek v Hrubém Jeseníku. Je také křižovatkou turistických cest a východiskem na hřebenové trasy ve směru jak na Praděd, tak přes Šerák do Ramzové a na Kralický Sněžník. Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Většina je strojově upravována. Asi nejvyhledávanější trasou je bezesporu Jesenická běžecká Magistrála, která Vás zavede na jižní úbočí Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Praděda, v opačném směru na Keprník a Šerák. Jesenická Magistrála nabízí snad vše, co je pro milovníky bílé stopy přitažlivé – holé pláně, hluboké lesy, daleké výhledy, překrásné scenérie, sjezdy i výstupy a občerstvení.  Lyžařské sjezdovky ve SKI areálu nají výšku 862 - 1164 m. Areál tvoří 8 vleků, 4  sjezdovky a 2 cvičné louky. Přímo na Červenohorském sedle naleznete také veškeré důležité služby, jako je hotel, turistická chata, velké parkoviště, lyžařské školy, půjčovny lyží, atd.
V letních měsících je tato oblast nejen ideální pro turistiku, ale je také rájem houbařů a sběru lesních plodin - borůvek.

Loučná nad Desnou, Kouty nad Desnou 72

infocentrum: tel:+420 603 228 597

info@skiarealchs.eu

 

 

Jak se k nám dostanete

Autem - z Jeseníku po silnici I/44 směr Šumperk, v Bělé pod Pradědem (Domašov) odbočte na křižovatce doprava na Šumperk, projedete Bělou pod Pradědem - Filipovicemi. Parkoviště se         nachází v areálu na vrcholu sedla.

Autobusem - autobusová zastávka Červenohorské sedlo. Zastavují zde místní linky Šumperk - Jeseník, dálkové linky Brno - Jeseník. Z Koutů nad Desnou na lyžařské středisko Červenohorské sedlo funguje kyvadlová autobusová doprava (pouze v zimní sezóně)

 

Možnosti ubytování

Kongres hotel Toč

hrad

Strava: snídaně, polopenze, plná penze
Od:

Nově postavený hotel TOČ nabízí příjemné ubytování pro všechny druhy klientů s kompletním zázemím a službami včetně nadstandardního vybavení. Celková kapacita hotelu je 55 lůžek v rozsahu dvou, tří a  čtyřlůžkových pokojů nebo apartmánů.

 
ubytovani restaurace saunový svět společenská sál venkovní terasa se zahradkou venkovní sportovní hřiště dětské hřiště možnost parkování je možné vít sebou svého psího mazlíčka
 
Kapacita objektu: 55 lůžek
Strava: snídaně, polopenze, plná penze
Telefon recepce: +420 733 539 377
Telefon wellness: +420 737 117 445
Email: toc@heliosjeseniky.cz

 

Wellness hotel Helios Jeseníky

hrad

Strava: snídaně, polopenze, plná penze
Od:

Wellness hotel Helios nabízí příjemné ubytování  a relaxaci pro romantické, wellness i rodinné pobyty.  Celková kapacita hotelu je 90 lůžek v rozsahu dvou, tří a  čtyřlůžkových pokojů nebo apartmánů typu standard a superior.

 
ubytovani restaurace saunový svět společenská sál venkovní terasa se zahradkou venkovní sportovní hřiště dětské hřiště možnost parkování 
 
Kapacita objektu: 90 lůžek
Strava: snídaně, polopenze, plná penze
Telefon recepce: +420 775 775 942
Telefon wellness: +420 737 117 445
Email: helios@heliosjeseniky.cz

 


 

Penzion Chiranka Lipová Lázně

hrad

Strava: snídaně, polopenze, plná penze
Od: 340 Kč

Horský Penzion Chiranka leží přímo v centru obce Lipová-lázně, v těsné blízkosti lázeňského města Jeseník.  Celoroční pobyty se stravou pro všechny druhy klientů. Ubytování  vhodné pro školy, skupinové pobyty, rodiny s dětmi i seniory.

 
ubytovani restaurace koupání v bazénu saunový svět společenská sál venkovní terasa se zahradkou venkovní sportovní hřiště dětské hřiště patanqové hřiště možnost parkování je možné vít sebou svého psího mazlíčka
 
Kapacita objektu: 45 lůžek
Strava: snídaně, polopenze, plná penze
Telefon: +420 733 539 377
Email: chiranka@heliosjeseniky.cz

 

Helios Jeseníky na Facebooku