Česky English Polska
Home page > Active holliday > Active holliday > Ski centres > Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo se nachází ve výšce 1013 m. Je jedním z nejvýznamnějších turistických, lyžařských a rekreačních středisek v Hrubém Jeseníku.

Popis

Červenohorské sedlo se nachází ve výšce 1013 m. Je jedním z nejvýznamnějších turistických, lyžařských a rekreačních středisek v Hrubém Jeseníku. Je také křižovatkou turistických cest a východiskem na hřebenové trasy ve směru jak na Praděd, tak přes Šerák do Ramzové a na Kralický Sněžník. Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Většina je strojově upravována. Asi nejvyhledávanější trasou je bezesporu Jesenická běžecká Magistrála, která Vás zavede na jižní úbočí Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Praděda, v opačném směru na Keprník a Šerák. Jesenická Magistrála nabízí snad vše, co je pro milovníky bílé stopy přitažlivé – holé pláně, hluboké lesy, daleké výhledy, překrásné scenérie, sjezdy i výstupy a občerstvení.  Lyžařské sjezdovky ve SKI areálu nají výšku 862 - 1164 m. Areál tvoří 8 vleků, 4  sjezdovky a 2 cvičné louky. Přímo na Červenohorském sedle naleznete také veškeré důležité služby, jako je hotel, turistická chata, velké parkoviště, lyžařské školy, půjčovny lyží, atd.
V letních měsících je tato oblast nejen ideální pro turistiku, ale je také rájem houbařů a sběru lesních plodin - borůvek.

 

Jak se k nám dostanete

Autem - z Jeseníku po silnici I/44 směr Šumperk, v Bělé pod Pradědem (Domašov) odbočte na křižovatce doprava na Šumperk, projedete Bělou pod Pradědem - Filipovicemi. Parkoviště se         nachází v areálu na vrcholu sedla.

Autobusem - autobusová zastávka Červenohorské sedlo. Zastavují zde místní linky Šumperk - Jeseník, dálkové linky Brno - Jeseník. Z Koutů nad Desnou na lyžařské středisko Červenohorské sedlo funguje kyvadlová autobusová doprava (pouze v zimní sezóně)

 

Accomodation

Congress hotel TOČ

hrad

Foot: breakfast, half board, full board
From:

Newly built hotel TOČ offers comfortable accommodation for all kinds of clients with full facilities and services, including above-standard equipment. Hotel total capacity is 55 beds in two, three and four-bed rooms or apartments.

 
ubytovani restaurace saunový svět společenská sál venkovní terasa se zahradkou venkovní sportovní hřiště dětské hřiště možnost parkování je možné vít sebou svého psího mazlíčka
 
Hotel capacity 55 beds
Board: breakfast, half board, full board
Telephone reception: +420 733 539 377
Telephone wellness: +420 737 117 445
Email: toc@heliosjeseniky.cz

 

Wellness hotel Helios Jeseníky

hrad

Foot: breakfast, half board, full board
From: 499 Kč

WE APOLOGIZE TO ALL HOTEL HELIOS CLIENTS, DUE TO A RECONSTRUCTION, THE HOTEL IS CLOSED FROM 1.9.2017!!!

THE RE-OPENING OF THE NEW EXTENDED AREA IS PLANNED FOR 1.6.2018.

WELLNESS CENTRUM HELIOS IS OPEN DURING THE RECONSTRUCTION WITH NO RESTRICTIONS!

 
ubytovani restaurace koupání v bazénu saunový svět společenská sál venkovní terasa se zahradkou venkovní sportovní hřiště dětské hřiště patanqové hřiště možnost parkování je možné vít sebou svého psího mazlíčka
 
Object capacity: 64 beds
Food: breakfast, half board, full board
Telefon: +420 775 775 942
Email: helios@heliosjeseniky.cz

 

Penzion Chiranka Lipová Lázně

hrad

Foot: breakfast, half board, full board
From: 340 Kč

Chiranka Mountain Guesthouse lies right in the centre of the village of Lipová-lázně, in close proximity to the spa town of Jeseník. It is open to guests all year round and can provide meals for every kind of client. The offered accommodation is suitable for schools, group stays, families with children and senior citizens.

 
ubytovani restaurace koupání v bazénu saunový svět společenská sál venkovní terasa se zahradkou venkovní sportovní hřiště dětské hřiště patanqové hřiště možnost parkování je možné vít sebou svého psího mazlíčka
 
Object capacity: 45 beds
Food: breakfast, half board, full board
Telefon: +420 775 775 942
Email: chiranka@heliosjeseniky.cz